...knihy, které nechávají promluvit Bibli

Vyhledávání

Téma
Vydavatel
Autor
Vymazat

Novinky na email

Vyhledávání

ročník 6 - rok 2011

Požehnaná poslušnost

00-a-061-sml_1

"Blessings of Obedience" by Tedd Trip (VOL. 5 NO. 3 pg.76), www.AnswersInGenesis.org

Tedd Trip 

 Proč by děti měly poslouchat své rodiče? To je dobrá otázka. Je jediný způsob, jak se děti mohou dozvědět – a pochopit – odpověď. Budeme je to učit.

 JEDNOHO DNE jsem přijel mluvit na skupinku rodičů. Potkal jsem tam zoufalou mladou maminku.

„Potřebuji pomoci. Můj čtyřletý syn se mě včera večer zeptal: ‚Mami, ty mě nikdy neposloucháš. Proč bych měl poslouchat já tebe?‘ Musíte mi pomoci, Dr. Trippe! Nevěděla jsem, co mu mám odpovědět.“

Existuje jednoduchá odpověď. „Broučku, Bůh chlapcům říká, aby poslouchali své maminky, ale maminkám neříká, aby poslouchali své kloučky.“

Skutečnost, že tato mladá maminka neznala uspokojivou, pohotovou odpověď, ukazuje na akutní krizi rodičovství. Jak se děti mají naučit podřízenost rodičovské autoritě? Odpověď je nasnadě. Musí je to naučit rodiče.

„Děti, poslouchejte své rodiče, protože to je spravedlivé před Bohem. ‚Cti otce svého i matku svou‘ je přece jediné přikázání, které má zaslíbení: ‚aby se ti dobře vedlo a abys byl dlouho živ na zemi‘“ (Efezským 6:1-3).

To je první verš, který jsem se naučil nazpaměť. Tatínek chtěl, abych jej citoval, kdykoli jsme já nebo mí sourozenci neposlouchali. Jeden přítel, když sledoval tento výchovný proces, poznamenal: „To je ale verš, ten Efezským 6:1. Zdá se, že má na tvé děti přímo zázračné účinky.“

Kdepak, to není zázrak. Je to jen součást procesu výchovy našich dětí k dobrotě a poslušnosti. Jedním ze způsobů, jak je možné vzbudit v našich dětech zájem o podřízenost autoritám, je ukázat na požehnání zaslíbené těm, kdo ctí svou maminku a tatínka.

V Efezským 6:1 dává Bůh obecné zaslíbení. Když naše děti budou poslouchat, bude se jim dobře dařit a užijí si dlouhého života. Po těchto dvou požehnáních toužíte jak vy, tak i vaše děti.

Podřízenost rodičovské autoritě přináší požehnání přinejmenším ve dvou oblastech.

1. Požehnání v oblasti duchovní. Vaše děti se učí, že mohou důvěřovat Bohu. On bude jednat skrze maminku a tatínka a přinese jim požehnání. Prožívají radost a naplnění, které lze na Boží cestě nalézt.

2. Požehnání po praktické stránce. Když připravujete seznam hostů na oslavu narozenin, nebo se rozhodujete, koho pozvete v neděli na oběd, vybíráte děti, které jsou ochotné nechat se nasměrovat. Vaše děti během svého života uvidí stovky případů, ve kterých budou odepřeny příležitosti neposlušným, a dostanou se dětem ochotným podřídit se autoritě dospělých.

Podřízenost mamince a tatínkovi také znamená, že dítě „bude dlouho žít“. Všichni známe tragické případy, kdy Bůh vzal malé dítě, přesto zde vládne obecný princip. Poslušnost Bohu vyústí v bohatství a v plnost života.

Učte vaše děti poslouchat. Pomozte jim porozumět a umět si představit požehnání, které přichází s poslušností. Je to pro ně to nejlepší.

 

 

 

 

 

Joomla SEF URLs by Artio

Mohlo by Vás zajímat

Hledáme kolportéry

Staňte se součástí služby nakladatelství Poutníkova četba českým a slovenským křesťanům.

Můžete mít podíl na šíření biblické literatury v naší zemi a pomoci tak české církvi, aby rostla na pevných základech.

Více o programu „Poutníkův kolportér“ na tel. čísle: 472 741 623 nebo zašlete email. My Vám sdělíme podrobné informace o programu.